Baktérie sú všade okolo nás – viete, čo sú ich najhoršie zdroje?

Baktérie sú všade okolo nás – viete, čo sú ich najhoršie zdroje?

Baktérie sú všade okolo nás – viete, čo sú ich najhoršie zdroje?

Udržať si čistotu v domácnosti chceme všetci. Väčšina ľudí považuje za najšpinavšie veci toaletu a mop. Pravda je však trochu iná. 

Podľa prieskumov je na tom s hygienou najhoršie kuchynská špongia, v ktorej majú baktérie doslova raj. Neváhajte ju preto vložiť do umývačky spolu so špinavým riadom aj 2-3 krát týždenne, alebo ju namočte do vriacej vody.

Rovnako si dajte pozor aj na kuchynský drez. Nečistoty a mastnoty, ktoré sa ukladajú po jeho obvode, sú ložiskom baktérií. Rovnako je na tom drezové sitko a odkvapkávač na príborník, v ktorom sa naspodu môžu tvoriť plesne vďaka stojacej vode. Použite univerzálny čistiaci prostriedok a čistite tak často, ako sa len dá.

Nebezpečenstvo pre Vaše zdravie predstavujú aj  silikónové spoje medzi umývadlami, vaňami a obkladačkami. Vďaka neprestajne vlhkým podmienkam sú ideálnym domovom baktérií a plesní. Preto tieto spoje pravidelne čistite protiplesňovými prostriedkami a nebojte sa použiť kefku, ktorá sa často dostane aj na miesta, kde sa handrička nezmestí. Vďaka pravidelnej dezinfekcii nebudú mať baktérie a plesne šancu na prežitie.

Najhorším “prekvapením” sú však počítačová klávesnica, myš a mobilný telefón. V malých medzerách medzi tlačidlami, krytom na baterku či otvormi s reproduktorom a mikrofónom si spokojne prežívajú milióny baktérií a plesní. Jednak preto, že “logicky” máme pocit, že špina sa tu usadiť nemôže a jednak preto, lebo čistenie týchto vecí je náročné a príliš sa nám do toho nechce.
Takže pred tým, než sa opäť dotknete kláves alebo si priložíte mobil k tvári, nebojte sa opatrne použiť vysávač. Následne handričku namočte do alkoholu zriedeného vodou a jemne vlhkou handričkou utrite, čo sa dá. Verte, že Vaše zdravie sa Vám poďakuje.