Čaj je druhým najobľúbenejším nápojom. Urobte z jeho pitia rituál.

Čaj je druhým najobľúbenejším nápojom. Urobte z jeho pitia rituál.

Čaj je druhým najobľúbenejším nápojom. Urobte z jeho pitia rituál.

Hneď po vode je čaj druhým najrozšírenejším nápojom na svete. Vďaka tomu, že priemerná šálka čaju má necelé 4 kalórie a nespočetné benefity pre naše zdravie, niet sa prečo čudovať fanúšikom tohto horúceho nápoja.

Poznáme mnoho druhov, avšak čierne, zelené či ovocné sú práve tie, s ktorými sa stretávame najčastejšie.  Veľmi dôležitá je samotná príprava – zelené a biele čaje by sa mali zalievať vodou o teplote 75-85 stupňov a lúhovať približne 1-2 minúty. Čierne a bylinkové čaje sa zalievajú vriacou vodou a lúhujú sa 2-3 minúty, pri bylinkových to môže byť až do 10 minút. Ak radi expetimentujete, čaj je ideálnym artiklom. Okrem vyššie spomínaných druhov sú k dispozícii tisícky ďalších, ktoré možno vyskúšať. Niektoré kvitnú, niektoré sa pijú studené, iné sa robia z čerstvých byliniek a ovocia. Viac informácií nájdete napríklad tu: https://sk.wikipedia.org/wiki/%C4%8Caj#Pr.C3.ADprava_.C4.8Daju 

Či už sa rozhodnete pre vreckové alebo kvalitnejšie sypané čaje, u nás nájdete všetko potrebné na ich prípravu. A nezabúdajte na to, že i správna šálka, ktorá sa vám páči, dokáže zintenzívniť pôžitok.

Všetko, čo treba k príprave dokonalej šálky čaju, nájdete tu: https://designea.sk/kategoria-produktu/kuchyna/na-caj-i-kavu/

Na našej stránke používame Cookies

Prosím potvrďte používanie Cookies, ktoré zlepšujú funkčnosť našej stránky. Môžete aj odmietnuť a prezerať si stránku bez nich, niektoré funkcie však nemusia fungovať správne.